Wino na koniec tygodnia

2006granArdeche

 

Tanie stołowe wino smakowało bardziej jak sauvignon blanc niż szardonaj. Więcej cytrusów, mniej cukierków. W sumie nieciekawe i płaskie – ale – piliśmy do domowych serowych(ricotta) gnocchi smażonych na maśle  z szałwią, prosciutto i pieczoną kukurydzą. Wino smakowało dużo lepiej do jedzenia.

 

gniotti

Reklamy

6 thoughts on “Wino na koniec tygodnia

 1. Wiesz co mówi Marek Bieńczyk (a propos, czy czytałes jego „Kroniki wina” wyd. Sic!?, jeśli nie, to szczerze polecam) – świetne wino pasuje do siebie ;-)) do skromnego dania, przystawki, natomiast do wspaniałego, dobrego jedzenia pasuje „zwyczajne” wino, bo jedzenie wtedy gra pierwsze skrzypce. I zwykłe wino przy takim smacznym posiłku też dobrze smakuje. :-)) tam, gdzie dwóch się bije, to nie zawsze można na tym skorzystać. ;-)) I ja uważam, że on ma rację. A o winie pisze niesamowicie poetycko. :-)) Pozdrawiam :-)))

 2. Nie pamiętam tytułu książki Bieńczyka ale jakąś czytałem przed laty, gdzieś leży może sprawdzę tytuł. Nie zgodzę się z powyższymi zasadami bo mimo wszystko łączenie wina z jedzeniem polega na smaku i właściwościacj jedzenia i wina, a nie na jego prostocie czy cenie. Nigdy potrafię traktować posiłku jako walki wina z potrawą – podchodzę do tego raczej jak do koncertu.
  Nie ma dobrych jedzeniowych pisarzy w Polsce – może wkrótce, choć Bieńczyk i tak jest dobry na tle krajobrazu, niewątpliwie ma doświadczenie i pióro – co do filozofii to już kwestia do dyskysji nad szklanką wina.

 3. To pewnie czytałeś, bo ona własnie jest sprzed paru lat.
  Bardzo mi się podobała, az pomyslałam, że znów ją sobie przeczytam. Mozna by ją popijac. ;-)))
  Miło wspominam letnie, pyszne obiady z przyjaciółmi popijane tanim winem mołdawskim. Pod obiad fajnie, wesoło mi się piło. :-))
  Same, ja – nie, nie to.
  Za mało, rzadko piję, by być smakoszem i wytrawnym znawcą. Choć wolałabym byc półwytrawnym. :-))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s