Jako, że…

..idą święta i wszyscy rzucą się do zakupów, lepienia pierogów, smażenia karpia, gotowania barszczu/zupy grzybowej(w zależności od regionu), mieszania maku z kluskami, pieczenia tortów, doprawiania śledzia, ucierania mas do placków, mielenia maku, kosztowania świątecznej gorzałki – ja oddaję się lenistwu – porankom pełnym kawy i fajki, popołudniom alkoholizowanym w promieniach wcześnie zachodzącego słońca, przerabiającego rubin w kieliszku na Technicolor; zapachom żółtawego papieru i dziwacznym krojom czcionki. Pozwolę się karmić łyżeczką powracając do pierwotnych przyjemności czytania esejów o fotografii i muzyce. Winter Solstice – odrodzenie Dnia.

Wy drodzy czytelnicy zajęci przygotowaniami, stracicie czas i ochotę na odwiedzanie blogów tak jak ja tracę na pisanie. Po wszystkim odtworzymy magię na pikselowym papierze fotograficznym i opiszemy bębniąc w klawiaturę aż sąsiedzi zastukają w kaloryfer. Tymczasem wszystkiego dobrego i góry świątecznych cupcakes(czy istnieje polskie tłumaczenie?).

(nie zapominajcie odwiedzać Dębicę gdzie zima i śnieg po pachy)

 

Reklamy

10 thoughts on “Jako, że…

  1. cupcakes to są babeczki (będę się przy tym upierać)

    Na Święta Tobie Romku babeczek ile wlezie, bo słodyczy i kobiet nie można sobie odmawiać przecież (odmawia to się pacierz).

    pbs
    natka (i tak już do końca życia)

  2. Niesłusznie się będziesz upierać – bo babeczki ciasto maja kruche i dołeczek i marmoladkę w dołeczku, a nad tym krem. Cupcakes miękkie, wypukłe i posmarowane kremem – czyli takie nie istnieją.
    Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do tych życzonych, za które pięknie dziękuję, a kartkę wyślę emailą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s