Dozwolone od lat 18 (niemowlaki wyłączone z zakazu)

Gdzie nie zaglądnę – piersi. Na kuchennych forach – piersi, w blogowiskach poświęconych kuchni – piersi, w książce kucharskiej – piersi. W supermarkecie – piersi. Atakują ze wszystkich stron – ze zdjęć, wpisów i przepisów. Zachwalane, reklamowane, prezentowane. Świeże i jędrne, miękkie, koszerne. Raj.
Piersi z kurczaka.

Wyboru piersi do gotowania dokonujemy według zamieszczonego poniżej prostego klucza graficznego:

Posiłek z piersi przygotowujemy szybko, łatwo i przyjemnie bo jakżeby inaczej.

Ja robię to tak:

Gotuję makaron (penne rigate, rigatoni, świderki lub farfalle), mieszam go później na patelni z oliwą, czosnkiem i świeżą bazylią lub z niewielką ilością czerwonego sosu i świeżą bazylią.  Na talerzu będzie jak znalazł pod panierowane kawałki piersi z kurczaka, które:  jeśli duże przecinam na pół, jeśli nie wkładam między dwa kawałki folii plastikowej i uderzając ruchem „wdolnym powtarzanym” za pomocą tłuczka do mięsa formuję kotlety. Folia zapobiega rozpadaniu się i ucieczce mięsa z „obszaru roboczego”.*
W jednej misce rozbijam jajko i roztrzepuję za pomocą roztrzepywaczki, w drugiej mieszam bułkę tartą ze startym serem (asiago, romano lub co kto lubi byle ostry), suszona bazylią, odrobiną oregano i zmiażdżonymi – za pomocą wyżej wspomnianego tłuczka – czipsami ziemniaczanymi. Proporcje są kwestią gustu i upodobania.
Kotleciki maczam w jajku, panierce, jeszcze raz w jajku i jeszcze raz w panierce. Smaże na gorącym oleju na złoty kolor. Zdejmuję z patelni i gorące kroję w poprzeczne paski i układam na wczesniej przygotowanym podkładzie z makaronu. Całość posypuję swieżo startym parmezanem.
Potem jemy, popijamy winem i oglądam stare włoskie filmy.

*) Ucieczka mięsa z „obszru roboczego” jest bardziej kłopotliwa dla osób posiadających psa, który uwielbia asystować w przygotowywaniu posiłków wpatrując się hipnotycznie w elementy białkowe pochodzenia zwierzęcego.

(odwiedźcie Dębicę)

7 thoughts on “Dozwolone od lat 18 (niemowlaki wyłączone z zakazu)

  1. W zależności od skutków ubocznych hipnotycznego wpatrywania się przez psa należy przygotować pustą miskę i podstawić psu pod pysk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s